Renew
Join

Kansas Farm Bureau Annual Meeting Delegates 2016

Below are photos of Farm Bureau members of Kansas who attended the 2016 Kansas Farm Bureau Annual Meeting. Click the county names for a large downloadable photo. Counties are listed in alphabetical order.

Cutline suggestion:Members from _________ County joined more than 800 Farm Bureau members of Kansas during Kansas Farm Bureau's 2016 Annual Meeting in Manhattan Dec. 4-6. Pictured here are ___________. They wrapped up important business for their farm organization after debating and adopting policy statements for 2017. These policies will now become the roadmap for the organization during the upcoming legislative session.

Allen County: Front row: Kenzie Tidd; Back row: Alisha Mueller, Debbie Bearden, Darin Tidd, Kristi Tidd, Becky Meiwes

Anderson County: Jake Strobel, Amy Strobel, Debbie Kueser, Gail Kueser

Barber County: Merlin Fluke, Eric Jahay, Dennis Ricke, Zelner Polf

Barton County: Sharon Hiss, Brad Birzer, David Strecker, Tim Maier, Kyle Schartz, Jerry Morgenstern

Bourbon County: Lynda Foster, Wyatt Harris, Joe Ludlum, Debbie Comstock

Butler County: Debbie Marshall, Dean Good, Jeff Varner, Theresa Toews, Jeffrey Toews, Michelle Black, Tiya Tonn-Oppold

Chautauqua County: Herb Beason, Jim Beason, Marc Champlin, Chelsy Champlin, Max Champlin

Cherokee County: Dale Roberds, Phyllis Roberds, Leslie Rennie, Kyle Rennie, Sherry Bowin, Jodi Helwig, Holly Johnson, Greg Mowdy

Cloud County: Stacey Forshee, Carrie Fraser, Mikel Henning, Sydney Conner, Brenda Danielson

Coffey County: Brett Skillman, Frances Force, Judith Stukey, Thomas Robrahn

Cowley County: Front row: Denise Middleton; Back row: Megan Pringle, Grady Martin, Zach Hillier, Bradley Bryant, Sarah Bryant, Brandon Gatton

Crawford County: Front row: Shanna Weber, Laura Bennett, Mary Ann Shull; Back row: Douglas Harris, Brandon Poland, Stephen Bennett

Douglas County: Ashley Hornberger, Ryan Lister, Clint Hornberger, George Hunsinger, Mark Brown, Ted Jehle, Wendy Flory, Jacqui Folks

Elk County: Luke Bellar, Travis Stroble, Michael Adams

Ford County: Aaron Eaton, Sheryl MacNair, Bryan Brauer, David Casterline, John Indiek

Franklin County: Twila Eisele, Lacey Wray, Allen Campbell, Aaron Dunbar, Karl Eisele, Brooke Stinson, Sharon Geiss

Geary County: Dianna Dibben, Jim Schmidt, Sarah Schmidt

Grant County: Larry Kepley, Virginia Kepley, Jessica Lattimore, Vernal Lattimore, Thomas Hauser, Marieta Hauser

Greenwood County: Front row: Tiya Tonn-Oppold, JoAnn Wenli, Nancy Kirkham, Karla Boone; Back row: Reid Beeman, Jeff Davidson, Kim Boone

Harper County: Amanda Cather, Ben Cather, Marsha Carothers, Debra Francis

Harvey County: Front row: Kate Frahm, Margaret Goering, Carol Hiebert, Carole Schlender; Back row: Larry Goering, Tyler Westerfield, Mike Hiebert, Fredrick Schlender

Haskell County: Jarvis Garetson, Nathan Kells

Hodgeman County: Paul Wasko, Sheryl MacNair, Mary Whipple, Gerald Whipple

Jefferson County: Jamie Klenklen, Donna Bates

Johnson County: Front row: Allie DeWeese, Rosie Guetterman, Jessica Brunker, Lyneda Rogers; Middle row: Maribeth Finley, Carol Bollin, Paul Guetterman, Jennie Guetterman, Lisa Guetterman, Sandy Regier, Deb Gettler; Back row: Byron Finley, Dennis Bollin, Nick Guetterman, Leslie Regier, Bill Gettler

Kingman County: Lawrence Meng, Amanda Naillieux, Toni Smarsh, Heath Weninger

Labette County: Front row: Lori Carnahan, Mona Owens, Jeri Geren, Julie Becker; Back row: Craig Carnahan, Charles Littrell, Bill Owns, Keith Geren, Nicholas Hanigan

Lincoln County: Front row: Sara Rosebrook, Ginny Buttenhoff; Back row: Stephen Boor, Mike Rosebrook, John Buttenhoff, Jason Coover

Linn County: Ruth McGrew, Tim Tyson, Linda Haverfield

Logan County: Lynn Kirkham, Rita Kirkham, Julie Maurath, Kurt Maurath

McPherson County: Front row: Ashley Bornholdt, Lisa Schroeder, Mitz Fawl, Jenny Goering; Back row: Cody Bornholdt, Ricky Schroeder, John Reimer, James Schmidt

Miami County: David Martin, Michael Martin, David Wilson, Barbara Wilson, Marjorie Pretz

Montgomery County: Front row: Debbie Steed, Kathy Obrien, Josie Reilly, Debbie Reilly, Anita Clubine; Back row: Paul Steed, Scott Gordon, Phillip Reilly, Chick Voelker, Phillip Clubine

Morris County: Mindy Andres, Deborah Cole

Neosho County: Tyson Watts, Pam Dougan, Cody Moyer

Osage County: Front row: Willie Prescott, Sheila Hollar, Teresa Sly; Back row: David Prescott, Janice Koehler, Rex Hollar

Phillips County: Laura Moffet, Derek Stockman, Gimmie Jo Jansonius

Pratt County: Front row: Sue DeWeese, Anita DeWeese; Back row: David Snider, H DeWeese, Jerry DeWeese, Adam Hampel

Rawlins County: Beth Holle, Orrin Holle, Kevin Holle, Rhonda Higley

Reno County: Matthew Krehbiel, Myron Miller, Cameron Peirce, Connor Peirce, Michele Pitts, Kelly Pitts

Republic County: Carl Segerhammar, Warren Sutton

Rice County: Chad Hook, Leanna Hook

Rooks County: Anna Luna, Laura Moffet

Rush County: Jay Georg, Maureen Georg, Terry Swisher

Russell County: Front row: Stella Mai, Janet Machin; Back row: Gerald Mai, Gerald Machin, Galen Niedenthal

Scott County: Cynthia Scheuerman, Randall Scheuerman, Christine Cupp

Sedgwick County: Front row: Peggy Hill, Heidi Wells, Donna Wise, Kent Ott; Middle row: Max Tjaden, Byron Wells, William Carp, Dennis Gruenbacher, Todd Kissinger; Back row: Brian Wetta, Virgil Hill, Jon Kerschen, Michael Rausch, Kent Winter

Seward County: Carolyn Quillin, Dave Quillin, Donna Walker, Starla Young

Shawnee County: Front row: Kristi Russell, Norma Lynch, Robert Lynch, Randol Walker, Pat Miller, Bruce Thomas, Richard Runnebaum; Back row: Natalie Russell, Leroy Russell, Tanner McCrary, Wayne Lukert, Karen Weigel

Stafford County: Shon Meschberger, Cammie Vaupel, Justin Vosburgh, Tyler Alpers

Thomas County: Shanda Mattix, Morgan Mattix, Caleb Mattix, Relda Galli, Rosanna Ziegelmeier, Pete Ziegelmeier, Susan Draper, Lynn Goossen, Tami Goossen

Trego County: Amanda Littlechild, LaVerne Wiedeman, Theo Wiedeman

Wabaunsee County: Jesse Gehrt, Kendra Frasier, Tom Watkins, Larry Hoobler, Diane Hoobler, Carrie Edmonds, Conner Miller, Carl Miller

Wichita County: Denton Tankersley, Amy France, Clinton France, Sheri Zellner, Randy Biermann, Carrie Biermann

Wilson County: Taylor Crawshaw, Alfred Crawshaw, Bradley Mcvey, Joanie Avants

Woodson County: Front row: Shelia Lampe, Amanda Taylor; Back row: Donald Lampe, Oran Taylor, Scott Wendland